slimniicaa

Pēc ierašanās slimnīcā viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir stomas atrašanās vietas noteikšana. To darot, jāņem vērā nabas atrašanās vieta, iepriekšējās rētas, kaulu izciļņi, ādas krokas u.tml. Stomas vietas izvēle jāizdara pēc tam, kad topošais stomas nēsātājs ir apskatīts sēžot, stāvot, guļot un arī noliecoties – stomas atrašanās vietai jābūt labi redzamai un aizsniedzamai (lai pēc operācijas stomas nēsātājs var pats veikt stomas aprūpi), tā nedrīkst traucēt brīvi kustēties vai atrasties uz ādas krokām un rētām.

Ārstēšanās laiks slimnīcā pēc operācijas kļūst arvien īsāks, taču jautājumi rodas arvien jauni:

  • Cik ilgi vēl jāpaliek slimnīcā?
  • Ko darīt, ja man sāp?
  • Kas man iemācīs rūpēties par stomu?
  • Vai visiem, kam ir stoma, jālieto stomas maisiņi?
  • Kā saņemt stomas aprūpes preces?

Tāpēc ļoti nozīmīgi šajā laikā ir slimnīcas medicīnas māsiņas padomi un pamācības par to, kā kopt peristomālo ādu, kā mainīt maisiņus/pamatnes u.tml. Daudz informācijas un atbilžu uz jautājumiem iespējams rast bezmaksas „Starta komplekta” somiņā esošajos materiālos, kurus sagatavo „Linus Medical”. Somiņā ir ievietoti gan stomas maisiņu un pamatņu paraugi izmēģināšanai, gan arī izglītojoši un informatīvi materiāli. Šos materiālus Jūs varat lejupielādēt sadaļā „Informatīvi materiāli”.

Ņemiet vērā, ka ikviens cilvēks var dažādi reaģēt uz notikušajām pārmaiņām pēc operācijas un katram pielāgošanās laiks ir atšķirīgs. Gan mediķi slimnīcā, gan „Linus Medical” speciālisti ir konsultējuši daudzus stomas nēsātājus un viņu tuviniekus, tāpēc nekautrējieties lūgt padomu.
Ar „Linus Medical” varat sazināties pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 53 33.